NASA вирішило врятувати космічний телескоп Neil Gehrels Swift Observatory, який після понад 20 років роботи почав поступово втрачати орбіту й може згоріти в атмосфері Землі вже до кінця цього року.
Читайте также: Кіностудії Universal і DreamWorks випустять окремий фільм про Віслюка зі «Шрека»
Про це повідомляє Space.
Для цього агентство профінансувало місію вартістю $30 млн. Її виконає американська компанія Katalyst Space за допомогою нового космічного апарата Link. Запуск місії запланований на 27 червня.
Чому телескоп падає
Обсерваторію Swift запустили ще у 2004 році. Спочатку вона була розрахована лише на дворічну місію, але через успішну роботу її неодноразово залишали в експлуатації.
Останнім часом телескоп почав швидше втрачати висоту через підвищений опір у верхніх шарах атмосфери Землі. На це вплинули сильні сонячні бурі, які розширили атмосферу планети та посилили її вплив на супутники на низькій орбіті.
Якщо нічого не робити, Swift увійде в атмосферу та згорить.
Чому NASA вирішило його рятувати
Попри свій вік, телескоп досі залишається унікальним інструментом для астрономів, пише видання.
Читайте также: Беррон Трамп Зріст: факти про зріст, біографію та особисте життя
Swift спеціалізується на пошуку гамма-спалахів — найпотужніших вибухів у Всесвіті, які виникають під час загибелі масивних зірок або зіткнення нейтронних зірок. Такі події можуть тривати лише кілька секунд, тому для їхнього вивчення потрібна дуже швидка реакція.
Якщо телескоп Hubble може витрачати до двох діб на перенаведення на новий об’єкт, то Swift робить це за лічені хвилини.
У NASA називають телескоп «першим рятувальником» серед космічних обсерваторій.
Космічний апарат Link має зустрітися зі Swift на орбіті та підняти його на більшу висоту. Це дозволить продовжити роботу телескопа ще на кілька років.
Читайте также: Майже €1,2 млрд на підтримку українського бізнесу. «ПриватБанк» і європейські партнери запускають програми фінансування
